قطع جیبی

 

از بین همه تغییرات عجیب و غریب دنیا در چند ساله اخیر و تغییر ذائقه آدمها از خوراک و پوشاک گرفته تا طرز فکر و تغییر دیدگاهها و علائق این یکی از همه عجیب تره .

سابق بر این رسم بود که پسرها با دخترهای کوچک تر از خودشون یا حداقل همسن و سالشون دوست می شدند . موقع ازدواج هم که می شد عرف این بود که زن حداقل باید چند سالی از مرد کوچکتر باشه .

اما این چند ساله اخیر می بینم که چقدر نگاه مردم نسبت به این مسئله فرق کرده . دیگه اونقدر ها هم مهم نیست که دختر بزرگتر باشه . چیزی که برام جالبه اینه که خیلی از پسرها جذب دخترهای بزرگتر از خودشون میشن . و حتی ازدواج می کنن.مادر شوهر ها هم دیگه معیارهای قدیم رو ندارن .زیبایی به شدت گذشته مهم نیست و البته سن و سال .

زمانی بود که می گفتن این مسئله بخاطر تعداد بیشتر نسبت دخترهای دم بخت به پسرهاست ، اما این فرضیه هم نفی میشه وقتی می بینیم این سنت جدید به نسل دومیها و سومیها هم سرایت کرده .

یعنی پسرها این روزها طالب دخترهای بزرگ و عاقل ترن یا علت چیز دیگه است ؟

.

شاید یه جورایی فمنیستی باشه . اما به نظر من قرن بیست و یکم قرن زنهای مقتدره . زنهایی که کم کم تونستن خودشونو بالا بکشن و جایگاه مهمی توی اجتماع پیدا کنن . میگن در دوران باستان اول زن سالاری بوده و بعد با پیدایش جنگها کم کم مرد سالاری شکل گرفته . دلم می خواد فکر کنم که دوباره ریاست می افته دست ما ! : دی

.

نمی دونم قسمت دوم ربطی به اولی داره یا نه . ولی خوب بهر حال چیزی بود که اگه نمی نوشتم لال می شدم !

 

   + چیستا ; ۱:۱٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٥
    پيام هاي ديگران ()