از بین همه تغییرات عجیب و غریب دنیا در چند ساله اخیر و تغییر ذائقه آدمها از خوراک و پوشاک گرفته تا طرز فکر و تغییر دیدگاهها و علائق این یکی از همه عجیب تره .

سابق بر این رسم بود که پسرها با دخترهای کوچک تر از خودشون یا حداقل همسن و سالشون دوست می شدند . موقع ازدواج هم که می شد عرف این بود که زن حداقل باید چند سالی از مرد کوچکتر باشه .

اما این چند ساله اخیر می بینم که چقدر نگاه مردم نسبت به این مسئله فرق کرده . دیگه اونقدر ها هم مهم نیست که دختر بزرگتر باشه . چیزی که برام جالبه اینه که خیلی از پسرها جذب دخترهای بزرگتر از خودشون میشن . و حتی ازدواج می کنن.مادر شوهر ها هم دیگه معیارهای قدیم رو ندارن .زیبایی به شدت گذشته مهم نیست و البته سن و سال .

زمانی بود که می گفتن این مسئله بخاطر تعداد بیشتر نسبت دخترهای دم بخت به پسرهاست ، اما این فرضیه هم نفی میشه وقتی می بینیم این سنت جدید به نسل دومیها و سومیها هم سرایت کرده .

یعنی پسرها این روزها طالب دخترهای بزرگ و عاقل ترن یا علت چیز دیگه است ؟

.

شاید یه جورایی فمنیستی باشه . اما به نظر من قرن بیست و یکم قرن زنهای مقتدره . زنهایی که کم کم تونستن خودشونو بالا بکشن و جایگاه مهمی توی اجتماع پیدا کنن . میگن در دوران باستان اول زن سالاری بوده و بعد با پیدایش جنگها کم کم مرد سالاری شکل گرفته . دلم می خواد فکر کنم که دوباره ریاست می افته دست ما ! : دی

.

نمی دونم قسمت دوم ربطی به اولی داره یا نه . ولی خوب بهر حال چیزی بود که اگه نمی نوشتم لال می شدم !

 

/ 9 نظر / 17 بازدید
IP

تا حالا به خودكشي فكر كردي؟

مرضي

چي بگم والله [نیشخند]

پيوست

يه دليلش هم اينه كه ديگه دوست شدن و ارتباط داشتن لوث شده. پسرها اين‌قدر دختر لوس و بي‌كله واسه دوستي داشتند و عين پيرهن نو به نو عوض كردند كه دل‌شون رو زده. دنبال عاقله زن مي‌گردند! پسر خوب و دختر عاقل كمياب شده.

عرفان

به نظر م این درست نیست که یه مثال از ایران امروز زد و نتیجه ی قرن بیست و یکمی گرفت... ما هنوز در قرن بیست به سر می بریم طبق معیار های جهانی..

چیستا

به عرفان : منم که گفتم ربطی به هم نداره.

رضا قاری زاده

این ریاسته زیاد هم آش دهن سوزی نیست .... هر دوطرف به اندازه ی کافی گند زدن تو این تاریخ[ناراحت]

elham*

زن سالاری نبوده.,مادر سالاری بوده,حتی پرستیده میشدن.,

چیستا

به الهام : منظور منم همون بود .[چشمک]

juju

خوب كردي نوشتي. اين روزها همه مردهايي كه طرفم ميان يا پسرهاي كم سن و سالند يا مردهاي متاهلي هستند كه با زنهاشون مشكل دارن و دنبال يه گوش ميگردن براي شنيدن