بچگیامون به این گذشت که مدام از زبون پدر و مادرمون بشنویم که وقتی بچه بودن و مدرسه میرفتن چقدر درمضیقه بودن یا اینکه معلمها چقدر بداخلاق بودن و کتک میزدن . اون موقع ها لجم می گرفت از این حرفشون . یه جورایی عذاب وجدان داشتم که شرایط ما یکم بهتره . میگم یکم چون زمان ما هم به اندازه کافی سخت بود . جنگ بود و همه چیز نایاب و گرون . مثلن اگه دفتر مشقم تموم میشد روم نمیشد به مامان و بابا بگم که یکی نو بخرن .مدادهای آشغالی هم که مدام نوکشون می شکست و زود کوچیک میشدن که دیگه افتضاح بود. بابا هم که اون موقع ها در آمدی نداشت . اکثر بچه های کلاس مثل هم بودن . اما بودن کسایی که وضعشون از بقیه بهتر بود و مداد و خودکارهای رنگ و وارنگ داشتن یا اینکه هر روز یه خوراکی خوشمزه می آوردن مدرسه . تازه کلی هم پول توجیبی داشتن . من اما مثل خیلیها خوراکیم یه ساندویچ نون و پنیر بود که خیلی به ندرت میوه ای تنگش میشد . تازه وخامت اوضاع موقعی بود که مجبور بودی اون رو با دوستت قسمت کنی .- منم که شکمو !-

حالا انگار خودم شدم مثل پدر و مادرم .بچه های فامیل رو که می بینم به حالشون غبطه می خورم .

.

همه اینا رو گفتم که بگم آدم بچه های حالا رو که میبینه با خودش میگه اینایی که اینهمه پدر و مادراشون لی لی به لالاشون میذارن و لوازم التحریر رنگ وارنگ دارن معلمها از گل نازک تر بهشون نمیگن قراره چه گلی به سر این مملکت بزنن ؟!

/ 5 نظر / 13 بازدید
عرفان

شما اساسن بهتره به جای این سوال بپرسی این مملکت قراره کی یه گلی به سر ما بزنه.. همش که نکبت.. همش که بدبختی.. همش که خوفِ جنگ.. پس کی یه بغل هوای تازه و یه سر سوزن رفاه و یه جو دل خوش؟

پيوست

یادته مداد قرمزهای بی‌خود زمان جنگ رو؟ بچه که بودم فکر می‌کردم حتماَ باید یه مداد قرمزی توی دنیا اختراع شده باشه که نوکش نشکنه! الان بچه‌ها از لوپ لوپ بگیر تا هونگ (هاون!) دارا و سارا رو باید داشته باشن. تازه اینش که خوبه... نیم وجب بچه استخاره می‌کنه که N73 بخره يا N93...! اين مملكت داره مي‌ره تو دره...!

juju

اخ گفتی و اتیش به جونم زدی. یادمه اون وقتها باید مامان و بابامو التماس می کردم تا برام مثلا یه چیز جدید بخرن . اونم کلی باید پولامو جمع می کردم و عیدی میشد تا نصف پول از خودمون باشه. ما چقدر درد کشیده ایما[نیشخند]

رضا قاری زاده

مملکت پیشکششون ... اینها الآن تا سوم دبیرستان هم با سرویس میرن مدرسه ... اینها باغچه ی خودشون را هم نمی تونن بیل بزنن